Sportowcy z piotrkowskiego Stowarzyszenia SALOS wzięli udział w XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Siatkarze i tenisistki zakwalifikowali się do igrzysk światowych.
Maksymilian Danielak wziął udział w międzynarodowym turnieju, który odbył się w litewskim Wilnie. Piotrkowianin wywalczył "srebro".
"Magia Starego Miasta" to tytuł gry miejskiej, która odbędzie się w przyszły czwartek (10.10). Zgłoszenia do zabawy można nadsyłać do 8 października.
W ramach akcji promującej kulturę fizyczną i sport atletyczny w czwartek (25.09)  Szkołę Podstawową nr 11 odwiedził czołowy polski zapaśnik w stylu klasycznym, medalista mistrzostw świata Mateusz Bernatek.
 
W sobotę (21.09) odbyła się jubileuszowa, pięćdziesiąta odsłona pieszego rajdu „Prażonego ziemniaka” organizowanego przez piotrkowski oddział PTTK.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer krajoznawczy po naszym mieście. Tym razem wycieczka powiedzie szlakiem piotrkowskich rodów przemysłowych.
Natalia Woźniakowska i Kinga Majchrowska, zawodniczki Piotrkowskiej Fundacji Talentów sięgnęły po najwyższe trofeum podczas Mistrzostw Świata w Akrobatyce Powietrznej.
Rozpoczęły się zapisy do jubileuszowej, dwudziestej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Zapisy potrwają do 30 września.
Już dziś zapraszamy na mecz PGNiG Superligi kobiet pomiędzy MKS Piotrcovia a EKS Start Elbląg. Początek spotkania o godzinie 17.00.
Mateusz Bernatek, zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego, w sobotę rozpocznie rywalizację w mistrzostwach świata, które odbędą się w Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu.