W związku z rozwojem epidemii koronawirusa część stacji kontroli pojazdów ograniczało godziny pracy lub całkowicie zamknęło swoje stacje. W Piotrkowie Trybunalskim bez najmniejszego problemu można wykonać badanie swojego pojazdu.
Na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską.
Ze względu na obowiązywanie stanu epidemii i mocno zmniejszony popyt na usługi przewozowe od 30 marca do odwołania wprowadza się ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla  osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat.
Stan epidemii w Polsce niesie za sobą wiele wyzwań i problemów dla przedsiębiorców. Na stronie www.biznes.gov.pl osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Od 15 marca każdy Polak, który wraca do kraju po pobycie za granicą zobowiązany jest poddać się 14-dniowej kwarantannie.  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat kwarantanny przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.
 
Wojewoda Łódzki uruchomił całodobową infolinię dla mieszkańców województwa łódzkiego poświęconą koronawirusowi – 42 664 19 04.
Piękna pogoda zachęca do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych. W czasie zagrożenia epidemicznego pamiętajmy jednak o rozwadze i bezpieczeństwie. Unikajmy miejsc, w których gromadzą się duże ilości osób.
Fundacja Vis Saluits oferuje mieszkańcom pomoc psychologiczną związaną ze skuktkami rozpowszechniania się koronawirusa. Pomoc będzie można uzyskać telefonicznie.
16-03-2020

Informacja PWiK

Miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja ogranicza dostęp klientów do swoich obiektów. Pełna treść komunikatu PWiK poniżej.