Dzisiaj: Środa 30 września 2020

3 września 1995 roku zmarła Dorota Piesik, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W rocznicę śmierci miejsce spoczynku kobiety odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
W Szkole Podstawowej nr 2 trwa remont stołówki i kuchni. Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Do 11 września można składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 434 tys. złotych.
Dwudziestu trzech piotrkowskich pedagogów awansowano na stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w środę (2.09) w Urzędzie Miasta.
Trwa modernizacja ul. Broniewskiego. Roboty skupiają się na budowie nowych chodników oraz zatok postojowych.
9 września zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowy spektakl muzyczny „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu zespołu integracyjnego Teatru EXIT z Krakowa.
Przypomnijmy, że od 30 sierpnia w życie wszedł nowy rozkład jazdy autobusów MZK. Zmianie uległy godziny odjazdów „emzetek” oraz przebieg niektórych tras.
 
81 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa – najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii całego świata. 1 września wspominamy bohaterów walczących o wolność naszego kraju.
Piotrków Trybunalski rozpoczyna walkę o miano „Rowerowej Stolicy Polski”. Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla naszego miasta. Dla najaktywniejszych rowerzystów przygotowaliśmy nagrody.
11 tysięcy 223 uczniów w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. 600 z nich to dzieci, które 1 września 2020 roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.