Dzisiaj: Wtorek 29 września 2020

Pięć projektów zgłosili oo tej pory piotrkowianie do Budżetu Obywatelskiego 2021. Propozycje można składać do piątku (11.09).
Już w środę (9.09) odbędzie się wyjątkowy spektakl muzyczny „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu zespołu integracyjnego Teatru EXIT z Krakowa. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury.
Trwa drugi etap modernizacji ul. Wojska Polskiego. Prace prowadzone są na fragmencie od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej.
Piotrkowskie Koło nr 12 Polskiego Związku Wędkarskiego świętuje w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w miniony piątek (4.09).
Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Miejski Ośrodek Kultury podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki niemu w „dziesiątce” powstanie klasa artystyczna. Pierwsze zajęcia odbędą się w połowie miesiąca.
O około 260 metrowy odcinek ścieżki rowerowej i chodnika wzbogaci się ul. Dmowskiego. Inwestycja będzie realizowana na części, od ul. Iwaszkiewicza do ul. Górniczej.
O kolejne dwa bloki, budowane przez miasto, wzbogaci się osiedle 800-lecia. W budynkach powstających w formule TBS zamieszka 56 rodzin.
3 września 1995 roku zmarła Dorota Piesik, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W rocznicę śmierci miejsce spoczynku kobiety odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
W Szkole Podstawowej nr 2 trwa remont stołówki i kuchni. Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Do 11 września można składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 434 tys. złotych.