Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Sześć wolnych mieszkań zostało jeszcze w dwóch nowych blokach, które miasto buduje na osiedlu 800-lecia. Bloki powstają w formule TBS.
W środę (23.09) rozpoczyna się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”. W tym roku Festiwal podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia. 
Najnowsze wydanie e-Biuletynu poświęcone zostało e-Płatnościom, czyli nowej usłudze wprowadzonej na stronie Biura Obsługi Mieszkańców.
22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Piotrkowie Trybunalskim będzie można skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK i rowerem miejskim.
Kolejna placówka oświatowa w naszym mieście bogaci się o atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu rekreacyjnego przy SP 11.
Zapraszamy do skorzystania z kolejnej e-usługi dostępnej w piotrkowskim magistracie. Bez konieczności wychodzenia z domu można już zarejestrować nowo narodzone dziecko.
Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury znów nosi imię Jana Kilińskiego. Uroczystości ponownego nadania imienia patrona rzemieślników odbyła się w piątkowe (18.09) południe.
W Piotrkowie Trybunalskim pobito dziś rekord Polski w skokach głową w dół (head down). Wyjątkowo efektowne wydarzenie odbyło się w piątek (18.09) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
„Elektromobilność przyszłością motoryzacji” - to tytuł eventu, który w piątek (18.09) odbył się na parkingu przed Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
Na zmodernizowanej ulicy Pereca zmieniło się prawie wszystko. W piątek (18.09) nową drogę – już połączoną z Al. Kopernika i ul. Wojska Polskiego – oficjalnie otworzył prezydent Krzysztof Chojniak.