Dzisiaj: Czwartek 06 sierpnia 2020

Piotrkowscy ósmoklasiści, znaczniej lepiej niż uczniowie z innych części Polski, poradzili sobie z egzaminami. Test, kończący edukację na szczeblu szkoły podstawowej w naszym mieście pisało 640 uczniów.
Kończy się modernizacja ul. S. Grota-Roweckiego. Na drodze wyremontowano już chodniki, a obecnie trwa wylewanie asfaltu.
Piotrkowski miód wielokwiatowy czy jałowiec to tylko dwa z ponad 150 wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Szansę, aby dołączyć do grona tych wyjątkowych wyrobów, mają także inne regionalne smakołyki. Województwo Łódzkie właśnie ich poszukuje.
Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla dwóch inwestycji: przebudowy ul. Roosevelta oraz budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka”.
Mediateka 800-lecia zaprasza całe rodziny na wyjątkową inscenizację. Już w najbliższą sobotę (8.08) na placu Pofranciszkańskim zobaczyć będzie można replikę pierwszego na świecie balonu Braci Montgolfier.
Powstanie nowa linia kolejowa łącząca Piotrków Trybunalski z Łodzią i Bełchatowem? Poparcie dla tego pomysłu wyrazili samorządowcy podpisując list intencyjny w tej sprawie.
Trzy piotrkowskie pary świętowały we wtorek (4.08) jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Rozpoczyna się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica. We wtorek (4.08) wprowadzono tymczasową organizację ruchu i droga została zamknięta dla ruchu.
W środę (5.08) w Urzędzie Miasta odbędzie się XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.
W najbliższy czwartek (6.08) zapraszamy na kino plenerowe. W okolicy Mediateki 800-lecia wyświetlony będzie film „Lalka”.