Znamy laureatów X edycji konkursu fotograficznego pt. „Piotrkowska przyroda”. W Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury nastąpiło rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród.
… to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (3.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
„Ptactwo wodne i jego środowisko” - pod takim hasłem odbyła się ósma edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zielone lasy, czyste wody to dar przyrody”.
Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty nadawany przez instytucję edukacyjną DELTA. 
„Baw się latem" pod takim hasłem Miejski Ośrodek Kultury organizuje wakacyjne, bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy już trwają.
Do 22 czerwca można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym „Piotrkowska przyroda” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.
Sklep internetowy Maludas.pl ogłosił konkurs „Moje Przedszkole”. Nagrodami są bony zakupowe do zrealizowania w sklepie.
„Peter Hofmann - żołnierz i fotograf” to tytuł nowej wystawy, która można oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury znaleźli się na podiach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje wielkanocne”, którego organizatorem był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
Znamy zwycięzców XIV Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. W tym roku młodzi artyści rywalizowali w trybie on-line.