Wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej  „Kolory Polski” zawita w niedzielę (2.08) do Piotrkowa. Koncert odbędzie się w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła – Fara.
„To Muniak With Love” to tytuł koncertu specjalnego w ramach X edycji Old Town Jazz. Koncert on-line odbędzie się dziś (24.07).
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym konkursie organizowanym z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej - Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej online.
W niedzielę (19.07) odbyła się pierwsza edycja tegorocznej Piotrkowskiej Giełdy Staroci organizowanej przez Muzeum oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonerów.
Dziś odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu Old Town Jazz. Jubileuszowa edycja odbywa się on-line.
„50 lat polskiej piosenki” pod takim hasłem odbędzie się wielki test wiedzy o polskiej piosence lat 1950 – 20202. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury.
„Rzeka” - to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (17.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
Rekordową liczbę tytułów finalistów olimpiad zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Rok szkolny 2019/2020 przyniósł ich aż dwanaście.
Jak doszło do powstania piotrkowskiego dworca, ile schodów ma wieża ciśnień, co kryje się za drzwiami cerkwi oraz jakie tajemnice skrywają piotrkowskie klasztory? – te i inne ciekawostki będzie można poznawać przez całe wakacje. Telewizja Piotrków przygotowuje serię specjalnych wakacyjnych odcinków pt: "Piotrków którego nie znacie".
 
„Wielka Zabawa Rodzinna” pod takim hasłem odbędzie się impreza z atrakcjami zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odebrania od poniedziałku (6.07).