„100-lecie „Cudu nad Wisłą” - to tytuł okolicznościowej wystawy upamiętniającej okrągłą rocznicę wojny polsko-bolszewickiej. Ekspozycję przygotowało Muzeum wspólnie z Archiwum Państwowym w Piotrkowie.
Półkolonie organizowane przez Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną „Bartek” są już na półmetku. Czas mija szybko, ponieważ wypełniony jest ciekawymi zajęciami.
„Sukces z twarzą Vincenta van Gogha” – to tytuł wystawy malarskiej autorstwa Karoliny Michałowskiej. Ekspozycję można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Półmetek wakacji już za nami. Podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury spędzili go aktywnie i kreatywnie. A przed nimi jeszcze prawie miesiąc wakacyjnych przygód.
„Poczytaj mi, mamo” – to hasło konkursu teatralnego organizowanego przez Mediatekę 800-lecia. Nagrania można nadsyłać do 30 września.
04-08-2020

Muzyczny duet

„.JPG” - to projekt dwojga muzyków Justyny Piesik-Kendra i Piotra Grzelaka. W najbliższą sobotę (8.08) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert tego duetu.
03-08-2020

Drzwi na fotografii

„The Doors” to wystawa fotografii Marii i Mariusza Lauks, której wernisaż odbył się w piątek (31.07) w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.
Taniec, akrobatyka, plastyka i rekreacja dominowały podczas artystycznego lipca, który przez cały miesiąc trwał w Klubie Kultury „Jaskółczyn”.
Od poniedziałku (3.08) ruszają wakacyjne warsztaty artystyczne organizowane przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Są jeszcze wolne miejsca.
Dwa wernisaże wystaw: jeden dziś (30.07) w wersji online, drugi juto (31.07) w realnej przestrzeni. To najnowsze propozycje Ośrodka działań Artystycznych.