Dzisiaj: Wtorek 29 września 2020

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty literackie z Mariuszem Koperskim. Spotkanie z autorem „Giełdy milionerów” odbędzie się w czwartek (17.09) o godz. 17.00.
„Oni odeszli – ich dzieła pozostały" - to tytuł najnowszej wystawy, która możemy oglądać w mediatece. Ekspozycja prezentuje twórczość Barbary Urbańskiej-Miszczyk i Franciszka Gnypa.
„Harcerska Mapa Niepodległej. Ziemia Łódzka” to wystawa plenerowa, która można oglądać przed budynkiem mediateki. Ekspozycja poświęcona jest historii Szarych Szeregów oraz Stefanowi „Grot” Roweckiemu.
Dawne melodie polskiej przedwojennej rewii i kabaretu usłyszymy podczas występu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Koncert odbędzie się w piątek (11.09) na placu Pofranciszkańskim przy Mediatece.
Absolwenci, którzy nie wybrali studiów mogą to jeszcze uczynić. Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie właśnie rozpoczął się drugi etap rekrutacji.
Edyta Świętek, polska pisarka powieści społeczno-obyczajowych, w piątek gościła w Mediatece 800-lecia. Podczas spotkania autorskiego można było nie tylko posłuchać opowieści o twórczości, ale także otrzymać autograf pisarki.
Piotrkowskie IV Liceum Ogólnokształcące od lat opiekuje się grobem gen. Ludwika Czyżewskiego, spoczywającego na piotrkowskim cmentarzu jednego z bohaterów Kampanii Wrześniowej.
Kabaret „Trzeciaki” z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobył trzecią nagrodę w kategorii KABARET, w XXI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” online.
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na piąty koncert tegorocznego, jubileuszowego sezonu Old Town Jazz. Bohaterem wieczoru będzie znakomity gitarzysta Grzegorz Kapołka.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty dziennikarstwa regionalnego z Agnieszką Warchulińską. Spotkanie odbędzie się 10 września w auli mediateki.